Dobrawa  Borkała

psycholog / terapeuta EMDR / instruktor oddechowy

Proces terapeutyczny postrzega jako tworzenie głębokiej więzi ze sobą, wsłuchiwanie się w swoje potrzeby oraz identyfikowanie utworzonych w przeszłości wzorców, które stały się dysfunkcjonalne.  Podejście psychoterapeutyczne EMDR pomaga uwolnić traumy zapisane w ciele, emocjach i psychice. Towarzyszenie w rozwoju i wzroście klientów to dla niej źródło radości i satysfakcji.

 

Certyfikowana Terapeutka EMDR, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Terapii EMDR. Magister Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie ze specjalizacją – „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i interwencje kryzysowe. Pomoc psychologiczna krzywdzonym dzieciom” oraz „ Psychologia kliniczna dziecka”. Dyplom psychologii klinicznej zdobyła na podstawie badań nad wpływem terapii sztuką na więźniarki cierpiące na zespół stresu pourazowego.

Instruktorka metody oddechowej Buteyko (skutecznej m.in w zmniejszaniu poczucia niepokoju i ataków paniki, zaburzeń snu i koncentracji oraz astmy) oraz certyfikowana nauczycielka Jogi (TTC 200h Yoga Alliance). Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Paryżu.

Jej priorytetem jest praca ukierunkowaną na człowieka oraz odkrywanie potencjału leczenia poprzez sztukę. Połączenie edukacji artysycznej ze studiami psychologii, oraz pracy z ciałem i oddechem stanowi dla niej ogromne źródło inspiracji. Arteterapeutyczne poszukiwania realizuję w formie autorskiego projektu Symfonii Oddechowej.

Prowadzi zajęcia rozwijające świadomość ciała i emocji za pomocą oddechu. Towarzyszy kobietom w budowaniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji.

 

Pracuje w języku polskim, angielskim oraz francuskim.