psycholog dziecięcy

terapia_dziecieca

Psycholog dziecięcy w Naszej Strefie ma za zadanie przede wspieranie rozwoju dziecka, które zgłasza się do nas z określonym problemem, ale też wspieranie na różne sposoby rodziców. Udzielamy pomocy dzieciom w różnym wieku – od urodzenia, do końca szkoły, w sytuacji gdy pojawią się problemy rozwojowe, wychowawcze, edukacyjne czy problemy w relacjach z rówieśnikami. Pracujemy jako zespół – psycholog dziecięcy jest jednym z członków takiego zespołu, dzięki temu jesteśmy w stanie pomagać dzieciom z różnymi dysfunkcjami oraz ich rodzinom.

Psycholog dziecięcy, oprócz oceny prawidłowego rozwoju dziecka i zdiagnozowaniu braków, w swojej pracy skupia również się na rozwijaniu mocnych stron dziecka, często bowiem zdarza się, że jeżeli dziecko poczuje się w czymś dobre i kompetentne, ma większą motywację i siłę do rozwijania się również w tym, co sprawia mu trudność.

Oprócz terapii dzieci, która odbywa się w poradni, wsparciem dla rodziców są również zalecenia dotyczące pracy z dzieckiem w domu oraz różnego rodzaju warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez naszych specjalistów, na których można dowiedzieć się między innymi, jak poprawić swoje kompetencje komunikacyjne, jak różnice temperamentu wpływają na nasze zachowanie, poznać różne metody zabaw ruchowy z małymi dziećmi, które wspierają naturalny rozwój czy dowiedzieć się jak rozmawiać z dziećmi o seksie.