pomoc psychologiczna

pomoc_psychologiczna

Pomoc psychologiczna jest udzielana na wielu różnych poziomach – począwszy od konsultacji, gdzie na jednej rozmowie (albo kilku – w zależności od potrzeb), pomagamy rozwiązać jakiś bieżący problem, poprzez krótkie trapie skoncentrowane na konkretnej sytuacji, aż po trapie długoterminowe, jak na przykład terapia uzależnień, depresji czy leczenie psychologicznych traum i ich długofalowych skutków.

Często pomoc psychologiczna jest potrzebna w sytuacji kryzysów życiowych, takich jak zmiana pracy, przeprowadzka, rozwód, śmierć bliskiej osoby, ale też narodziny dziecka czy np. wyjazd na studia czy do pracy zagranicę – wbrew pozorom pozytywne zdarzenia w naszym życiu też mogą być niezwykle stresujące i czasem w takiej sytuacji potrzeba trochę większego wsparcia niż zwykle.

W przypadku trudności, które niekoniecznie są związane z konkretną życiową sytuacją, a utrudniają normalne codzienne funkcjonowanie, np. spadek motywacji, brak poczucia sensu, depresja, lęki, trudności w nawiązywaniu kontaktów, zachowania kompulsywne czy nadużywanie substancji psychoaktywnych,  można skorzystać u nas z pomocy profesjonalnych psychoterapeutów.

Pomoc psychologiczna w Naszej Strefie to również porady psychodietetyka, psychoedukacja, konsultacje dla par mających problemy wynikające z niepłodności oraz grupy wsparcia dla rodzin adopcyjnych.