Category
książka, sprzedaż

Praca z głosami i zdysocjowanymi częściami. Praktyczne podejście oparte na terapii EMDR

Autor: Dolores Mosquera
Rok wydania: 2022
Cena: 90 zł
Zakup: Książkę można zamówić pisząc email na adres: poradnia@naszastrefa.pl. Książkę wysyłamy za pośrednictwem poczty.

Opis: „Z wielu badań nad traumą i według badaczy, a zwłaszcza Pierre’a Janeta i autorów teorii strukturalnej dysocjacji osobowości (Van der Hart, Nijenhuis i Steele), wiemy, że traumatyzujące zdarzenia powodują ich dezintegrujące (np.dysocjacyjne) skutki proporcjonalne do ich intensywności, wieku w momencie wystąpienia, czasu trwania i powtarzalności. (…) Z tego powodu obecność względnie niezależnych i wyartykułowanych części dysocjacyjnych jest oznaką bardzo prawdopodobnej, wczesnej ciężkiej traumatyzacji. Jednym z głównych sposobów, w jakie te części się zamanifestują, będą ich „głosy”.
W tej błyskotliwej i przełomowej książce Dolores pokazuje nam, jak zmaksymalizować obecność głosów jako drogę do osiągnięcia ważnych celów klinicznych. Zamiast bać się głosów, postrzegać je jako oznakę schizofrenii lub coś, czego należy się pozbyć, wyjaśnia nam krok po kroku i w możliwie jak najjaśniejszy sposób, jak pracować z głosami i naszymi klientami. W całej książce uczy nas, jak zachęcać naszych klientów do odkrywania i słuchania głosów zamiast ich unikania, jak obniżać fobie dysocjacyjne wobec głosów oraz zrozumieć i uprawomocnić ich funkcję, jak identyfikować alternatywne sposoby reagowania oraz zaspokajać „potrzeby” głosów i brakujących fragmentów. W ten sposób system dochodzi do porozumienia, współpracy i , koniec końców zaczyna pracować jak prawdziwy zespół.”

Giovanni Tagliavini
Psychiatra/Psychoterapeuta, Mediolan, Włochy
Prezes AISTED ( Associazione Italiana per lo Studio del Trauma e della Dissociazione – Włoskiego Stowarzyszenia Badań nad Traumą i Dysocjacją)
 

Zakup:

Aby dokonać zakupu prosimy o wypełnienie poniższego formularza: